Architektúra Servier:rešpekt ku kultúram

 
Pobočka a ICTR - Rio de Janeiro - Brazília
 
 
Servier prikladá veľký význam k stavebnému dizajnu svojich budov a hľadá architektúru, ktorá spája technológiu s estetikou a zároveň rešpektuje kultúru krajiny, v ktorej sa nachádza. Voľba, ktorá nie je oveľa drahšia a ktorá dennodenne priepieva k zlepšeniu kvality života na pracovisku. 
 
Továreň na výrobu liekov - Tianjin - Čína
 
 
Architekt a mestský projektant Jan Losowski pracoval s doktorom Servierom viac ako 30 rokov. Obaja spoločne túžili vyhnúť sa štýlu tovární z 19. storočia a železobetónu.
 
Továreň na výrobu liekov - Casablanca
 
Prvou budovou, ktorú Jan Losowski postavil pre spoločnosť Servier bolo výrobné centrum v Gidy začiatkom 70-tych rokov. Jeho misiou bolo postaviť továreň, kam by ľudia chodili s pocitom, že idú domov. Keď zamestnanci uvideli výsledok, nazvali toto miesto "závodnou dedinou".
 
Továreň na výrobu liekov - Gidy
 
 
Jan Losowski si myslí, že nemá právo potláčať znaky kultúry krajiny, v ktorej pracuje. "Keď pracujem v nejakej krajine, snažím sa im priniesť svoje architektonické a technologické skúsenosti, ale nemám právo vziať im ich kultúrne znalosti. A reakcie každého v každej krajine nám potvrdili, že sme sa nemýlili.”
 
 
“Človek rastie a vyvíja sa v architektúre, ktorá odzrkadľuje minulosť a pripravuje na budúcnosť. Ako architekt nemám právo im toto vziať!”
 
Továreň na výrobu liekov - Sophyno - Rusko